Feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush Aurela Gaçe

E mërkurë, 16 October 2019 15:14

Këngëtarja Aurela Gaçe njihet si një ndër femrat më energjike të estradës shqiptare dhe këtë na e ka treguar gjithmonë me perfomancat e zjarrta. Ajo ka treguar se merret shumë me aktivitet fizik dhe kjo e ka ndihmuar atë të duket gjithmonë e më e re.

Këngëtarja feston sot ditëlindjen dhe edhe pse disa nuk mund ta besojnë, mbush plot 45 vjeç. Vetë këngëtarja ka zgjedhur të tregojë moshën pa u kompleksuar, ndërsa i bën vetes një urim. Ajo ka publikuar një foto me doreza boksi teksa tregon se për 45 vitet e jetës së saj nuk i ka hequr nga duart dhe i vetmi urim që i bën vetes është të jetë pranë fëmijëve të saj.

Postimi i plotë i Aurelës në Facebook:

Sot, 45 vjeç. Mund te kisha zgjedhur çdo lloj fotoje per kete dite, por kjo ,me "doreza" ne duar ,eshte simboli i te jetuarit per mua. Keshtu, e djersitur, pa masken e perfituar nga grimi, duke luftuar per me te miren, per te realizuar veten , per te ndertuar gjithçka jam, me rrëzime e ngritje , .....keshtu i kalova keto 45 vjet....e tani ,pa i hequr "dorezat" nga duart , uroj te jem sa me gjate prane familjes time te shtrenjte.

Ky eshte I vetmi urim qe i bej vetes eshte, te jem ketu, te shoh femijet te rriten, të jem me vajzat ne hapat e veshtire e te bukur te jetes.

Te jem prane femijeve te mi, ashtu sic prinderit e mi ishin e jane me mua . Kaq dua vertete, vetëm jetë. Po te kemi jete e shendet, pastaj te tjerat dihen....."dorezat " ne duar, e forca perpara

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!