Talentët e rinj të mbetur në hije

Tuesday, 18 February 2020 11:59

Ndodh që rinia ka në mesin e tyre shumë artistë të talentuar por duke mos patur mbështetjen e duhur dhe as mundësine ekonomike mbeten në hije
Një ndër ta është e reja nga Mirdita me banim në Kamez, Anxhi Pjetri, e cila ka talent pikturën.
 Ajo bën dhe dhuron pikturat e saj për miqtë dhe të afermit e saj sepse nuk ka asnjë mbështetje nga dikush që mund ta reklamojë punën e saj e ku nga kjo të vleresohet puna e saj e mundi i saj të kthehet në fitim me vlere monetare . Anxhi ka folur për fillimet e veta në pikturë që në moshë të vogël, dhe ka thënë:

“Me pikturën kam filluar të merrem që e vogël.Mbaj mend si fëmijë me mjaftonte një laps dhe shkarravisja kudo. Jo vetëm ky profesion, por secili profesion përmban një sfidë në vete, pasi që mungon investimi dhe mbështetja, por gjithashtu edhe vleresimi dhe arritjet  per sa i përket artit është ende e ulët, edhe pse ka pasur një përparim vitet e fundit. Komplimentet gjithmonë më japin një emocion dhe me japin motivim që të punoj më shumë. Ka shumë komente që marr përmes rrjeteve sociale e të them të drejten me frymëzojnë e me japin kurajo për të vazhduar me tej me pikturën e për t;ia arritur qëllimit për tu bërë nje piktore me “emer” në një të ardhme të afërt . Njerëzit i konsiderojnë punimet e mia ekspresive, delikate, spirituoze. E çmojnë lojën tredimensionale”.

Ja disa prej pikturave te Anxhit:

86290378_2767112456702353_4960436920480956416_n.jpg

86491792_885173368587782_2517407587771613184_n.jpg

86969610_519889141837379_4951373057722679296_n.jpg

86695663_2470161513312743_6287555942061965312_n.jpg

86292285_866186300462416_1995453595406827520_n.jpg

86493593_766327580526426_8842098113427537920_n.jpg

86278805_1062416687468374_5035045261236240384_n.jpg

86183505_168324974611940_6538603506431950848_n.jpg

86305010_591818388039706_8536340134654640128_n.jpg86295414_3316705141691465_8297901039487549440_n.jpg

86457436_3370092406350881_6055075796190494720_n.jpg

86773340_166402024812855_1720202103617486848_n.jpg

84273576_468310420724848_7581164713971548160_n.jpg

86403652_170447041050095_4422280421690048512_n.jpg

6ebdf644-94ca-46bd-97ee-84c4238b3cec.jpg

86405673_191476932090900_1347075320833900544_n.jpg

Modifikuar më Tuesday, 18 February 2020 12:51

1 koment

  • Përgjigju Sandogy

    Online Pharmacy Slimex preelp https://acialisd.com/# - cialis online reviews Weelaestuarl how long does it take for cialis to take effect Boinctwict Cialis Cicevili Tadalafil France

    Premte, 17 July 2020 02:57 komentuar nga Sandogy

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...