U prek nga koronavirusi, rëndohet gjendja e tenorit të njohur, Plácido Domingo shtrohet në spital

Hënë, 30 Mars 2020 17:22

Plácido Domingo shtrohet në spital. Gjendja e ylli të operas botërore është rënduar për shkak të koronavirusit dhe ai është dashur të shtrohet në spital në Meksikë më 28 mars.

Sipas Cnn tenori spanjoll është është më mirë dhe ka reaguar ndaj kurave që po merr. 79-vjecari më 22 mars me anë të një postimi në Facebook lajmëroi se ishte prekur nga COVID-19.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...