VIDEO/ Pamje të trishta, përcillet pa homazhe kolosi i humorit shkodran, Gëzim Kruja

Hënë, 06 Prill 2020 14:09

Situata e pazakontë në vend për shkak të epidemisë së koronavirusit, ka bërë që artisti i humorit Gëzim Kruja të përcillet pa homazhe për në banesën e fundit.

Aktori shkodran i humorit humbi jetën dje në moshën 80-vjeçarare për shkak të probleme shëndetësore që ka pasur vitet e fundit.

 
 

Edhe pse është nderuar me tituj të mëdhenj përgjatë gjithë karrierës së tij, Kruja u përcoll për në banesën e fundit pa homazhe në teatrin ‘Migjeni’ dhe as nga artëdashësit e tij.

Megjithatë, qytetarët shkodranë kanë nuk janë përmbajtur dhe disa prej tyre janë grumbulluar për ti dhënë lamtumirën artistit të mirënjohur për gjithë ç’ka ai i ka dhënë skenës dhe artit shqiptar.

 
 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...