“Më ftove dëshmitar në martesë, sot mungoj në mortin tënd”! Shkrimtari rrëqeth me fjalët për Rikard Ljarjan: Sa pak more, e sa shumë na dhè!

Tuesday, 21 Prill 2020 10:32

Shkrimtari i njohur, Zija Çela, i ka kushtuar disa fjalë prekëse aktorit të ndjerë Rikard Ljarja.

Shkrimtari ka kujtuar njohjen e Ljarjan në gjimnaz, bashkëpunimin në film, por edhe faktin se ka qenë dëshmitar në celebrimin e martesës së tij me Marjetën, ndërsa sot e ka të pamundur që të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit për shkak të situatës.

Mesazhi i Çelës:

NE MUNGESE, RIKARD…

Sa pak, sa pak mori Rikard Ljarja dhe sa shume, sa shume na dha. Dhe ne perseri nuk do te mund t’i japim, ndersa Ai do te vazhdoje te na jape permes ekranit.
Pikellimi ka ndricimin e vet dhe ne keto caste ka pikerisht ate te diamantit te zi.
U njohem heret, ne vitet e rinise se gjimnazit, ne Shkodren e vendlindjes sone. Nuk e parashihnim atehere se, nje dite, do te bashkepunonim ne nje film artistik, une si skenarist, ti regjisori dhe aktori protagonist. Eshte filmi ku gjete Marjeten, protagoniste gjithashtu. Prandaj me ftuat deshmitar ne celebrimin zyrtar te kurorezimit si bashkeshorte. E sot, ky deshmitari dhe ky kumbari, sot mungon ne mortin tend. E di Rikard, sic e dije fort mire edhe ti, miku im i ndier, shume plage marrim gjate rruges se jetes, vdekja eshte e fundmit qe na vret. Por qe, njekohesisht, na perball edhe me te ardhmen tjeter.

36 komente

 • Përgjigju Prednisone

  Pepfiz

  Saturday, 13 November 2021 23:27 komentuar nga Prednisone
 • Përgjigju voitors

  buy prednisone online no script

  Saturday, 13 November 2021 18:31 komentuar nga voitors
 • Përgjigju Priligy

  Vermox By Mail

  E Enjte, 11 November 2021 12:54 komentuar nga Priligy
 • Përgjigju Sevyclole

  Priligy

  E mërkurë, 10 November 2021 15:34 komentuar nga Sevyclole
 • Përgjigju Cialis

  cialis injury lawyer columbus

  Tuesday, 09 November 2021 08:53 komentuar nga Cialis
 • Përgjigju Omidima

  how to buy stromectol

  Hënë, 08 November 2021 23:10 komentuar nga Omidima
 • Përgjigju roftomo

  Propecia

  Hënë, 08 November 2021 23:09 komentuar nga roftomo
 • Përgjigju Viagra

  Viagra Generico 24h

  Premte, 05 November 2021 23:07 komentuar nga Viagra
 • Përgjigju Viagra

  duree effet levitra

  Premte, 05 November 2021 12:05 komentuar nga Viagra
 • Përgjigju Siperrorm

  Cialis

  Premte, 05 November 2021 05:37 komentuar nga Siperrorm

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...