Marjeta Ljarja flet në ceremoninë mortore të aktorit e regjisorit të madh

Tuesday, 21 Prill 2020 16:27

Regjisori dhe aktori i madh Rikard Ljarja u përcoll sot për në banesën e fundit në qytetin e tij të lindjes, Shkodër, mes duartrokitjeve dhe rregullave të diktuara per shkak të situatës në vend nga koronavirusi.

Bashkëshortja e tij, aktorja e njohur Marjeta Ljarja mbante në duar fotografinë e aktorit dhe ka gjetur forcën të flasë duke i falënderuar të gjithë të pranishmit dhe ata që u kanë dërguar mesazhe pafund, prekëse, e që për shkak të kufizimeve nuk mundën dot ta përcillnin aktorin dhe regjisorin e madh.

E mbushur me emocione dhe lot në sy, aktorja tha se nuk është e pishmanit për këtë ceremoni kaq të thjeshtë mortore.

“Nuk kam pishman që është një përcjellje kaq e thjeshtë, por është shumë shpirtërore. Mesazhet janë pafund që kanë dalluar pjesën njerëzore, pjesën e mirë të Rikardit, jo thjesht pjesën e ekranit. Ju falënderoj me shpirt që e thyet këtë vështirësi dhe jeni këtu me ne sot. Është shumë më e bukur, kaq thjeshtë, më njerëzore. Faleminderit të gjithëve”, tha Marjeta.

Modifikuar më Tuesday, 21 Prill 2020 18:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...