Mirenjohje per njerezit e mire te koherave te veshtira si Roland Domi

Premte, 07 Janar 2022 14:13

Kendi i qytetarit , marrim shkas nga falenderimet e shumta qe kemi marre nga komuniteti i banorve te Kombinatit dhe me gjere, per nje falenderim te vecante qe duhet ti bejme fondacionit 'Nena Ishe ' me president nje djale Tiranas Roland Domi, i cili dhe ne kete vit te veshtire nuk i harroi banoret e kesaj pjese te Tiranes ndryshe nga shum biznesmene te tjere qe kane ndejtur indiferent ndaj halleve e problemeve te qyteyarve te thjeshte .
Ky fondacion ka shume vite qe ndihmon familjet ne nevoje dhe zgjidh hallet e ndryshme te qytetareve me gjithe veshtiresite ekonomike qe pandemia ka sjelle por Roland Domi gjate viteve te pandemise ka qene me aktiv per ti ardhur ne nevoje komunitetit te cilin e kane harruar si shteti ashtu dhe shoqatat bamirese, po perkundrazi fondacioni Nena Ishe i ka ardhur ne ndihm me medikamente falas vesh mbathje, ushqime si dhe duke i hapur deren e shtepise ne cdo cast qytetarve ne nevoje , dhe ne si redaksi duam te falenderojm me gjithe zemer Z Roland Domi si dhe fondacionin 'Nena Ishe' per punen e pa lodhur qe kane bere dhe po bejne ne ndihme te qytetareve te cilet mbasi gjejne mbyllur cdo dere te institucioneve burokratike trokasin ne deren e ketij fondacioni ,dhe kjo dere me bujarin e saj qe e karakterizon ka qene e hapur dhe e palodhur per ti ardhur ne ndihme dhe jo me kot qytetaret e falenderojne me gjithe zemer djalin e tyre Z Roland Domi . Ne i urojm suksese dhe e pergezojme dhe i urojme qe te vazhdoje kete pune te pa lodhur qe ka vite qe ka nisur.

Modifikuar më Premte, 07 Janar 2022 14:17
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...