Shqiptarë të diasporës, ja se ku të votoni këngën shqipe në Eurovizion

Tuesday, 08 May 2018 22:54

Në natën e sotme konkurruan gjithsej 19 shtete, dhe në finale do të kualifikohen 10 prej tyre. Shqiptarët nga diaspora mund të votojnë këngëtarin Eugent Bushepepa duke votuar kodin “03”.

Më poshtë gjeni të listuar shtetet dhe numrat përkatës telefonikë për të votuar për këngëtarin shqiptar.

Azerbajxhani SMS 03 në 9450

Islanda SMS 03 në 90099 ose telefono 9009903

Belgjika SMS 03 në 6020 ose telefono në 090556704

Çekia SMS 03 në 9061113

Lituania SMS 03 në 1667

Izraeli SMS 03 në 5000

Bjellorusia SMS 03 në 2880 ose telefono në nr 881010103Estonia SMS 03 në 15330 ose telefono në nr 90070

Bullgaria SMS 03 në 17500

Maqedonia SMS 03 në 1491 ose telefono në nr 149101

Kroacia SMS 03 në numrin e treguar në ekran

Austria SMS 03 në 090105905 ose telefono në 090105905

Greqia SMS 03 në 19995 ose telefono 9011119903

Finlanda SMS 03 në 17163 ose telefono në 070071703

Armenia SMS 03 në 5001 ose telefono në 09009903

Zvicra SMS 03 në 377 ose telefono në 09015449

Qipro SMS 03 në 5511

Gjithashtu ju sot mund të votoni edhe nga Spanja, Portugalia dhe Mbretëria e Bashkuar (Anglia (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut)

Spanja SMS 03 në 25152 ose telefono në 905810103

Portugalia telefono në 760300804

Mbretëria e Bashkuar (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut) telefono në 6225204 nga telefoni celular ose telefono në 09015225204 me telefon fiks.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!