Thyhet tersi, Eugent Bushpepa ne finalen e Eurovizionit

Tuesday, 08 May 2018 23:15

Pas tre vjetësh Eugent Bushpepa ka mundur të kualifikohet për në finalet e madhe të 12 majit në Lisbonë. Këngëtari shqiptar këndoi i treti në natën e parë gjysmëfinale dhe pas votimit, ku u kënduan 19 këngë, “Mall” i Pushpepës mundi t’ia dalë mbanë, duke arritur që të kualifokohet për në natën finale. Kjo ëshët një “Fitore” për ne, pasi kemi tre jetë që nuk arrijmë dot në finale, që pas Elhaida Danit. Shpresojmë që në finale e 12 majit Eugent Pushpepa të pozicionohet sa më lart.

Bushpepa është i pari këngëtar mashkull që arrin të futet në natën finale dhe me këtë finalist të ri, arrin në tetë numri i finaleve të Shqipërisë në 15 pjesëmarrje./55news,al/

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 08:49

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!