Ja sa u shit piktura e famshme e Pikasos

E Enjte, 10 May 2018 15:52

Shitja vendosi rekorde edhe për tablotë e Claude Monet dhe të Henri Matisse. “Vajza me një shportë me lule”, e blerë menjëherë nga koleksionuesja amerikane, Gertrude Stein dhe vëllai i saj Leo, arriti vlerën e gjashtë më të lartë për një tablo të shitur në ankand.

Pablo Picasso (1881-1973) është i vetmi piktor, tablotë e të cilit janë shitur më shumë se 100 milionë dollarë në ankande.

Më shumë se 1 600 vepra të këtij koleksioni do të shiten këtë javë në shtëpinë e ankandeve ”Christie’s” me vlerën rekord më të lartë për të njëjtin koleksion.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Manjani ironizon Koçijançiç: Falë kontributit të Delegacionit të BE në Tiranë, jemi pa gjykata

Politikë

Manjani ironizon Koçijançiç: Falë kontributit të Delegacionit të BE në Tiranë, jemi pa gjykata

Ish-ministri Ylli Manjani ka ironizuar deklaratën e zëdhënëses së Bashkimit Europian, Maja Koçijançiç, e cila shprehu mbështetjen për Ambasadorin e BE-së në Tiranë. Në një publikim në rrjet, Manjani shprehet me...

Po riparonte defektin në Yzberisht, dëmtohet punonjësi i OSHEE!

Aktualitet

Po riparonte defektin në Yzberisht, dëmtohet punonjësi i OSHEE!

Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka mbetur i dëmtuar gjatë punimeve për rregullimin e defektit në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Sipas njoftimit të OSHEE...

Një vjedhje në dy ditë/ ‘Skifterët’ shigjetojnë ‘bishat’ luksoze në kryeqytet, zonat dhe markat e preferuara

Aktualitet

Një vjedhje në dy ditë/ ‘Skifterët’ shigjetojnë ‘bishat’ luksoze në kryeqytet, zonat dhe markat e preferuara

Markat më të preferuara janë “Mercedes-Benz”, “Range Rover” “BMW” dhe “Audi” ndërsa zonat ku janë regjistruar më tepër vjedhje në kryeqytetin shqiptar janë rruga “Myslym Shyri”, “ish-Blloku”dhe “21-Dhjetori”, “Zogu i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!