Rrëfehet ELENI FOUREIRA: Vitet që kaloj në Shqipëri

Diel, 08 Prill 2018 20:31

Eleni Foureira, shqiptarja që do përfaqësojë Qipron në Eurovision ka dhënë një intervistë për Tasos Bimpisidi, ku ndër të tjera ajo ko folur për vitet që ka kaluar në Shqipëri, por edhe për vizitat e shpeshta që bën këtu.

A ju kujtohet diçka nga vitet që keni kaluar në Shqipëri?

Ato janë të paharrueshme. Ato përvoja më kanë bërë kjo që jam sot. Për t’ju thënë të vërtetën, unë kam vetëm kujtime të mira. Ne jemi katër vëllezër e motra. Familje e madhe. Mbaj mend vite të bukura, të pastra, pa dinakëri, pa pamje të shëmtuara.

A jeni kthyer në Shqipëri?

Po, sigurisht, gjyshi dhe gjyshja jetojnë atje. Shkoj dhe i shoh shpesh. Ata janë shumë të lumtur për mua, krenohen dhe gëzohen për atë që kam arritur.

Prindërit me çfarë merren?

Nëna ime është një rrobaqepëse dhe baba im ishte punëtor. Nëna ime më tha pastaj “ju keni botën tuaj.” Prindërit e mi janë gjithmonë aty për mua, sidomos babai im është shumë krenar. Ata vijnë në shfaqjet e mia dhe  më shohësh kur munden. Nga momenti i parë ata kanë qenë mbështetja ime më e madhe. TIRANA TODAY

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!