Asgjë nuk dihej për “Portreti i një Zonje” të Gustav Klimt, që prej kohës kur piktura u vodh 23 vite…
Ed Sheeran sapo ka arritur një sukses tjetër në karrierën e tij. Këngëtari është shpallur këngëtari më i mirë i…
Forbes ka zbuluar listën e saj vjetore të muzikantëve me fitimin më të lartë në botë. 10 muzikantët fituan pak më…
    66 vjetori i xhirimit të filmit “Skënderbeut” është përkujtuar me një ekspozitë në Gjirokastër. Ekipet kinematografike shqiptare dhe…
Nominimet për edicionin e 77-të të Golden Globes u shpallën sot.  “Marriage Story,” saga zemërthyese e Netflix kryeson në nominimet…
Në fjalimin e tij për çmimin Nobel, Peter Handke shmang me qëllim temat provokuese e vështron gjërat e vogla. Komunitetit…
Kur kanë mbetur 10 ditë nga nisja e festivalit të RTSH-së, këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar këngën konkurruese me synimin…
Nga Bajram Sefaj (nxjerrë nga libri me tregime fëmijerie: "55 profesione rrëfën Gjyshi modern) Jo pse nuk e di, madje…
Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të këngës moderne është Eneda Tarifa, me këngën “Ma zgjat…
Jeton e Blerta Neziraj do të sjellin të premten në Teatrin Kombëtar në Tiranë dramën “Pesë stinët e armikut të…
Intervistë me imamin Gëzim Abdishahi, autor i librit “Atdheu në zemrën e klerikëve myslimanë”, botim i sh.b "55" “Ne shqiptarët,…
Nga Kozeta Turishta Folklori muzikor shqiptar është një ndër pasuritë më të çmuara, ku ndër vite i ka rezistuar dhe…

Lajmet e fundit

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Aktualitet

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Provimet e Maturës Shtetërore këtë vit do të zhvillohen brenda 10 ditëve. Sipas një udhëzimi të Ministrisë së Arsimit provimi i parë, ai i Gjuhës së Huaj do të mbahet më...

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Globi

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Një prej gjashtë burrave që rrahën brutalisht dhe përdhunuan një studente në një autobus në New Delhi në vitin 2012 po i kërkon gjykatës në vend që ta “kursejë” atë...

Keni plane për fundjavën? Pritet mot me shi dhe dëborë

Aktualitet

Keni plane për fundjavën? Pritet mot me shi dhe dëborë

Gjatë paradites vendi ynë do jetë me vranësira dhe reshje shiu. Më të fokusuara reshjet e shiut do jenë në Jug të Shqipërisë. Sipas Metoalb në zonat malore reshjet do të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!