Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju…
Prof.as.dr.Thanas GJIKA (Kujtime dhe meditime me rastin e vdekjes së akademikut Kolec Topalli) Qyteti dhe krahina e Shkodrës, gjatë historisë…
Festivali i shahut është një aktivitet i cili për herë të parë u organizua nga Bashkia Shkodër. Ky aktivitet u zhvillua…
“Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër”është libri më i fundit i Dr. Arsim Spahiut, një libër i cili…
Albanologjia si një domosdoshmëri për shtetin i takon ta mbajë dhe financojë, por prej vitesh dukesh që është lënë pa…
Komedia "A vdiq ai" vepër e autorit Mark Tuein do të jetë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar. Komedia si…
Për një fillim vere ndryshe, “N You” nën ritmet e muzikës Jazz, kryeqytetasit do të përjetojnë tre netë të paharrueshme…
Më shumë se shtatë milionë euro është shitur një nga pikturat e Van Gogh në një ankand në Paris. “Raccommodeuses…
“Pandeli Cale”, “Prodanët”, “Emigrantët shqiptarë në SHBA”, “Fabrika Birra Korça, histori dhe dokumenta”, “Kontributi i emigrantëve shqiptarë në SHA në…
Mbyllet në Shkodër Festivali i 56-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, një ngjarje e madhe kulturore. Një festival i kthyer…
Bashkësia Shqiptare me seli ne Düsseldorf të Gjermanisë, mbrëmë, me një program kulturor shënoi 550-vjetorin e vdekjes së kryeheroit kombëtar…
Ermira Gjata është një prej aktoreve më të mira shqiptare, e cila ka 40 vite që punon si Pedagoge në…

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!