“Nesër shfaqja anullohet. Ka dëgjesë publike” Ky është njoftimi i regjisorit të shfaqjes “Senatori Fox” dhe i teatrit të Vlorës, Roland…
Nga Flori SLATINA Galeria Kombëtare e Arteve ka kohë që hesht, asnjë artisti  shquar nuk ka ekspozur së fundi. Reja…
Nga Selam Sulejmani Në Fakultetin Filologjik të Universitetit të Tetovës u bë promovimi i 12 numrave të revistës letrare ,,Illz”,…
Ditët e sotme po ngrenë krye fantazmat e komunizmit që fërkojnë barkun për humbjen e jetëve të fëmijëve të shkrimtareve…
Është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare piktori danez, Per Kirkeby, figurë madhore e pikturës europiane të pasluftës. Lajmin për…
Të shtunën më 12 maj në muzeun kombëtar në Shkup "Chifte Hammam" , për nder të 100 vjetorit të lindjes…
Këtu keni një listë të 100 filmave më të mirë të cilët manhitën botën duke fituar dashurinë e audiencës anë…
Këshilli Kombëtar i Restaurimeve shqyrtoi e miratoi tre projekte, përfshira në kalendarin e restaurimeve të Vitit të Skënderbeut, dhe brenda…
Ministria e Kulturës së Republikës së Kosovës ka shpallur konkurs për mbështetje e te gjithë piktorëve dhe skulptorëve mbarëkombëtar, të…
Shitja vendosi rekorde edhe për tablotë e Claude Monet dhe të Henri Matisse. “Vajza me një shportë me lule”, e…
Nga Artan Fuga Disa amatorë të këngës që u paraqit në festivalin europian këtë vit janë mërzitur këtu ngaqë kanë…
Me iniciativën e deputetit Nikola Ciraci i cili prej kohësh është angazhuar për përmirësimin e raporteve ekonomike dhe kulturore mes…

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!