John Witherspoon, një aktor dhe komedian, i njohur më së miri për rolin e tij si Willie Jones në filmin…
( Drama, “Tango”, para disa ditësh, në Gjenevë, drama, “Emigrantët”, para shumë vjetësh, në Prishtinë. Dramaturgu i njohur polak, Slawomir…
Një konkurrente ukrainase ka interpretuar një këngë në gjuhën shqipe gjatë konkurrimit të saj të djeshëm në “The Voice of…
Mbrëmjen e kaluar këngëtari i cili adhurohet më së shumti nga femrat Enrique Iglesias dha koncertin e tij  në shtetin…
Për të 49-tin vit me radhë, qyteti i Ferizajit bëhet nikoqir i shfaqjeve teatrale, përmes festivalit më prestigjioz kombëtar të…
Lajm tjetër i zi për artin shqiptar. Është ndarë nga jeta aktorja Shpresa Bërdëllima. Aktorja që u bë e famshme…
Shkrimtari Ismail Kadare u nderua sot me Çmimin Pak Kyongni 2019. Ceremonia për dhënien e këtij çmimi u zhvillua sot,…
Aktorja, skenaristja dhe shkrimtarja Anisa Markarian ka rrëfyer për jetën e saj në emisionin “Kjo Javë” në “News24”. Ajo foli për…
E rikthyer në jetën artistike shqiptare, pas 30 vitesh mungesë, aktorja, skenaristja dhe shkrimtarja Anisa Markarian është rrëfyer këtë mbrëmje…
Bajram Sefaj (Fragment i shkurtër shkëputur nga një prozë e gjatë!)   Për të evituar ngatërrimin, përzierjen, hutimin e mundshëm,…
Prej më shumë se 1 viti e gjysëm, aktorët dhe qytetarët protestojnë kundër projektit të prishjes së godinës së tij.…
Qëndresës mbi një-vjeçare në mbrojtje të Teatrit Kombëtar i janë bashkuar jo vetëm qytetarë, artistë, intelektualë dhe politikanë vendas, por…

Lajmet e fundit

Pas vdekjes së të bijës, Luis Enrique merr vendimin e papritur

Sport

Pas vdekjes së të bijës, Luis Enrique merr vendimin e papritur

Luis Enrique do të rikthehet në krye të kombëtares së Spanjës për Kampionatin Europian, që do të zhvillohet në verën e ardhshme. 5 muaj më parë Enrique dha dorëheqjen nga...

VIDEO/ “Do të të masakrojmë”, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare

Bota Shqiptare

VIDEO/ “Do të të masakrojmë”, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare Albana Azizi, e cila jeton në Zvicër, ka sjellë këngën e saj më të re të titulluar “Sa mirë ta bona”. Mirëpo, duket se pamjet e videoklipit...

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Shëndeti

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Vitamina D është një nga vitaminat e tretshme në yndyra, së bashku me vitaminat A, E dhe K. Kjo vitaminë ka përfitime të ndryshme, të cilat përfshijnë përthithjen e kalciumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!