×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Pas dy dështimeve të këngëtarëve meshkuj në Eurovizion, Luis Ejlli e Frederik Ndoci, sikurse edhe dy dështimeve të çiftit Laço…
Konfuci ishte një mendimtar dhe filozof kinez, mësimet dhe filozofia e të cilit kanë influencuar në jetën dhe mënyrën e…
A2, kanali televiziv i lajmeve në partneritet ekskluziv me CNN, ka nisur zyrtarisht procesin e rekrutimit të stafit në Shqipëri.…
NGA AHMET PRENÇIE mbarova së lexuari librin tand të fundit, “Bekim i plisit të Moisiut”. S’kam fjalë për të thënë…
Muzeu i Artit Modern në Gjenevë dje prezantoi për vizitorët pikturën e Pikasos “The Mousquetaire Buste”, që pas blerjes së…
Lëvizjet feministe kanë bërë dhe vazhdojnë të bëjnë fushatë për të drejtat e grave, duke përfshirë  të drejtën për të…
Nga Mehmet ELEZI Një poezi e këtyre ditëve më nxiti për këtë shenim. Titulli: “Qeni i çartun”. Autor: Hamit Alia. Poezia…
Puna e saj e palodhur në mes të viktimave të varfërisë në Indi e ka bërë një nga personat më…
Aleksandër Lalo u lind, si sot, 69 vjet më parë, më 27 prill të vitit 1949, në Tiranë. Kjo është…
Dossier/Shqipëria në Eurovizion Frederik Ndoci erdhi enkas nga SHBA, se iu premtua çmimi i parë në Festivalin e 46 –të…
Elia Zaharia do të interpretojë këtë fundjavë në skenën e teatrit “Andon Zako Cajupi” të Korçës, në veprën e Nikolai…
Bota ka ndryshuar shumë në hapësirën e një shekulli të vetëm dhe veshja e të rinjve nuk ka bërë përjashtim.…

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...