×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Tregim nga Ramiz GINI   I pari i tha të dytit: - Shteti ra, tani do të pllakosë zia e…
Galeria kombëtare e Maqedonisë njoftoi sot se kishte nderin dhe kënaqësinë e veçantë të prezantonte ekspozitën “100 vjet nga lindja…
Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave po pasuron përditë e më shumë publikun dorëshkrime me vlerë të madhe kulturore dhe historike…
Sot është 70-vjetori i lindjes së aktorit tonë të shquar, Timo Ffloko, një aktor dhe pedagog që ka nxjerrë sa…
Pas dështimit të Ledina Çelos, ishte radha e një artisti të ri, fitues i edicionit të dytë të “Etheve”, Luis…
Tregim nga Mehmet ELEZI Te bari në taracën e hotelit takova pas shumë vjetësh një shok gjimnazi, që ulej gjithherë…
Prej disa ditesh ka dale ne treg libri  me i ri i Prof. Dr. Albert Frasherit. Nё librin e tij,…
Komedia “Pallati 176” është një nga ikonat e artit shqiptar. Të gjithë e kemi parë e stërparë dhe jemi argëtuar…
Këtë vit, kur të rezervoni pushimet, kini parasysh që janë disa data në të cilat ju duhet të jeni në…
“Muzat” është ekspozita fotografike që do të hapet ditën e shtunë, me 28 prill, ora 19:00 tek Art Kafe, Tiranë.…
Nga Flori Slatina Një lajm shumë i bukur më erdhi këto ditë kur QKK miratoi projektin e regjisorit Joni Shanaj…
Nga Flori SLATINA Këto ditë në shtypin shqiptar lexova me kërshëri një intervistë të fundit të Lekë Pervizit, mbi Kampin…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...