×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Premiera e shfaqjes “Gomari i Babatasit” në Teatrin “Migjeni” të Shkodrës ka qenë një sukses i vertetë. Interpretimi i aktorëve…
Artisti Fate Velaj realizon ëndrrën e tij të vjetër, organizimin për herë të parë në histori të “Dasmës së Skënderbeut”,…
Ismail Kadare, shkrimtari shqiptar dhe një nga zërat më të njohur të letërsisë bashkëkohore është nderuar me një çmim nga…
Liqeni i Shkodrës dhe Zona e Shirokës do të përfshihen një plan të ri infrastrukturor të ngjashëm me Lungomare në…
Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet…
Në një mënyrë krejt të veçantë, fëmijët e kryeqytetit zgjodhën të tregojnë se nuk dinë vetëm të lundrojnë në botën…
Turqia ka bërë të mundur mbrojten e gjuhës shqipe sipas vendimit të publikuar në Fletoren Zyrtare më 7 shkurt 2018.…
Afera e Ramës me Teatrin Kombëtar vijon të jetë një ccështje që e shqetëson më së shumti opinionin publik dhe…
Nuk është asnjëherë e lehtë të flasësh për familjen para publikut. Shumë prej personazheve të njohur e ruajnë jetën e…
Festivali Dam i cili për një javë ka sjellë shumë mbrëmje koncertale, u ka dhënë rastin publikut që të shijoi…
Pedagogu dhe filozofi Përparim Kabo ka marrë pjesë në takimin e radhës të artistëve, ku dhe ka mbajtur një fjalë…
Ervis Gega Dodi është një violiniste shumë e talentuar, e cila na bën krenarë me emrin e saj. Ajo është…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...