Fluturonin ulët mbi Preshevë… rrëzohet avioni ushtarak serb, vdes një prej dy pilotëve

E mërkurë, 11 Prill 2018 13:10

Një avion ushtarak serb është rrëzuar në Verilindje të Beogradit, pranë qytetit të Kovaçicës në Serbi.

Lajmi konfirmohet dhe nga vetë ministria e Mbrojtjes së Serbisë.

Dy pilotët kanë arritur të dalin nga kabina duke katapultuar, para se avioni të ushtarak i tipit "Super Galeb SOKO G-4", të rrëzohej.

Por nga përplasja me tokën njëri prej dy pilotëve ka humbur jetën.

Viktima, ishte pilot i Qendrës për Testime Fluturuese, ndërkohë i plagosuri është dërguar për trajtim në Akademinë Ushtarake Mjekësore.

Autoritetet e Aviacionit Ushtarak serb kanë hapur ndërkohë një hetim lidhur me këtë incident.

Kujtojmë që disa çifte avionësh ushtarak serb të tipit "Super Galeb SOKO G-4", fluturuan në formacione sulmi disa ditë më parë mbi Preshevë, gajtë një stërvitjeje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!