Maqedoni/ Qeveria e Zaev-it sot në sprovë, mbahet seanca për mocionin e votëbesimit

E mërkurë, 11 Prill 2018 12:49

Në Kuvendin e Maqedonisë sot në ora 11 do të nis seanca për mocionin e votëbesimit të Qeverisë së koalicionit të LSDM dhe BDI-së.

Propozimi është dorëzuar nga VMRO-DPMNE, e cila sot pas pesë muajve bojkot rikthehet në Kuvend. Debati pritet të zgjasë deri në mesnatë, kur do të votohet.

Për të votuar mosbesimin ndaj Qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev duhen 61 vota, por këto vështirë për tu siguruar nga VMRO-DPMNE, e cila ka pësuar humbje të deputetëve, nga 51 në rreth 40, pas largimit të tre deputetëve që kaluan në radhët e koalicionit të LSDM-së dhe paraburgimit të deputetëve që akuzohen për dhunën e 27 prillit./INA/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!