Kapen 8 çekë me dron në stadiumin e Prishtinës, gati të valëvisnin 'Kosova është Serbi'!

Saturday, 07 September 2019 10:05

Policia e Kosovës ka arritur që të ndalojë tetë shtetas çek, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin planifikuar që të ngrinin një dron në stadiumin “Fadil Vokrri” me mbishkrimin “Kosova është Serbi”

Mirëpo falë vigjilencës së policëve kosovarë u bë e mundur kapja në flagrancë, si dhe janë konfiskuar dhe pajisjet që do të përdoreshin

Si pas raportimeve të policisë njëri nga të ndaluarit ka nënshtetësi serbe.

Ky është një sukses i madh i policisë së Kosovës pasi është parandaluar një provokim.

Ka pasur dhe një reagim nga futbollisti kosovarë Valon Berisha. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Berisha i kujtonte tifozëve çek, se vetëm një flamur mund të valëvitet në stadiumet e Ballkanit.

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Politikë

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi i drejton disa pyetje qeverisë lidhur me masat që ishin marrë...

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Aktualitet

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Një 62-vjeçar nga Belgjika pritet të përgjigjet përpara gjykatës mbi akuzat për trafik dhe shfrytëzim prostitutash. Gjithçka nisi në vitin 2015, kur ai u njoh me prostitutën shqiptare E.R., 37 vjeç. Edhe...

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Aktualitet

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!