Koalicioni AAK-PSD nominon Ramush Haradinajn për kryeministër

Saturday, 07 September 2019 21:02

Koalicioni parazgjedhor Aleancë për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate, ka nominuar Ramush Haradinaj kandidat për kryeministër të Kosovës, raporton Syri.net Kosova.

Në ceremoninë e nominimit në sot në Prishtinë, u tha se këto dy parti bashkë do ta arrijnë ta bëjnë Kosovën 100% shtet.

Ramush Haradinaj tha se në listën për deputetë kanë futur njerëzit me përkushtim që do ta rrisin punësimin në Kosovë.

“Lista e deputetëve është Lista e shtëpisë, janë njerëz të shtëpisë të Kosovës, njerëz të pragut të Kosovës, njerëz të përkushtimin, njerëz që e rrisim punësimin, që e bëjnë Kosovën Kosovë, me mundësi të barabarta”, tha ai.

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti tha se për ta bërë Kosovën 100% shtet, nevojitet 100% guxim, dije e përkushtim.

“Na duhet 100% guxim, dije e përkushtim. Presionin na bënin edhe në Kosovë për heqje të taksës, edhe nga koalicioni që e ka pas. Sikur edhe taksa, nevojitet 100% guxim. Duhet ta mbrojmë punëtorin, ta rrisim pagën minimale. Për ta zhvilluar Kosovën nevojitet dije. 100% përkushtim. Nuk është ky sport i lehtë, nuk është garë e shkurtë, edhe 20 vjet pas luftës dikush po mundohet ta vë në pyetje shtetin e territorin tonë. Për ta mbajtur Kosovën 100% shtet, nevojitet 100% guxim, dije, përkushtim që ky koalicion e ka. Jetojmë në një kohë që kapësit e shtetit na folin për çkapje të shtetit, ata që frikësohen na flasin për mbrojtje të kufijve. Lehtë është me kritiku, por vështirë është me marrë vendime e me pas guxim”, tha ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Politikë

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi i drejton disa pyetje qeverisë lidhur me masat që ishin marrë...

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Aktualitet

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Një 62-vjeçar nga Belgjika pritet të përgjigjet përpara gjykatës mbi akuzat për trafik dhe shfrytëzim prostitutash. Gjithçka nisi në vitin 2015, kur ai u njoh me prostitutën shqiptare E.R., 37 vjeç. Edhe...

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Aktualitet

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!