Përleshje mes adoleshentëve shqiptarë dhe marokenë në burgun famëkeq

Hënë, 09 September 2019 22:22

Një përleshje masive midis 30 adoleshentëve shqiptarë dhe marokenë ka ndodhur në burgun e Avlonës në periferi të Athinës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së sotme.

Nga raportimet paraprake mësohet se përleshjet filluan në oborrin e burgut. Në burgun e Avlonës mbahen kryesisht të burgosur adoleshentë.

Për nga historia në këtë burg kane gjetur vdekjen në vitin 2001 dhe 2002 dy të rinj shqiptarë të moshave 17-19 vjeç, të cilët janë vrarë nga rojet e burgut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Aktualitet

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda zhvilloi seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë së Redjan Rrajës, i vetmi i arrestuar për atentatin me armë zjarri ndaj prokurorit...

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Aktualitet

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të kërkojë dënimin 21 vitesh burg për biznesmenin Arbër Çekaj, por me gjykim të shkurtuar ai të dënohet me 14 vite. Sipas prokurorisë, Çekaj...

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Aktualitet

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Një kryetare bashkie në Holandë tha se ka mbetur e shokuar nga përmasat e laboratorit të kokainës, të zbuluar në Sint Willebrord. Marjolein van der Meer Mohr tha se ka mbetur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!