Haradinaj për Kurtin: Do ta përkrah nëse punon në interes të Kosovës

Premte, 01 November 2019 12:03

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se do ta përkrah Albin Kurtin nëse ai do të punojë në interes të vendit.

“Ai do të jetë kryetar i qeverisë së vendit nëse e voton parlamenti, i uroj suksese,  nëse punon në interes të vendit do ta përkrahi nëse jo do ta kundërshtojmë”, tha Haradinaj në një prononcim për median pasi bëri homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit në Kosovë.

Ai ka thënë se të gjithë ata që kanë përkrahur ndarjen e Kosovës, kanë bërë gabim të madh. 

 “Plotë zyrtarë të Kosovës që janë rreshtuar pro ndarjes së Kosovës kanë bërë gabim të madh. Të gjithë ata që kanë qenë pjesë e saj, qoftë Hashim Thaçi, Vlora Çitaku, kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ky gabim nuk ua ndalon atyre që në situata tjera me i shërby vendit. Por, po është e vërtetë se kanë qenë pjesë e kampanjës (fushatës) për ndarjen e Kosovës në emër shkëmbim të territoreve. Vlora, presidenti të gjithë kanë përkrahur këtë, presidenti Vucic, Rama, do i keni të gjithë në emaile ndërkombëtare, në media dhe në Ëikileaks angazhimet e tyre ”, tha Ramush Haradinaj 

Image

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Krimi makabër/ Kërkohej në gjithë Europën, shqiptari kapet në ...

Aktualitet

Krimi makabër/ Kërkohej në gjithë Europën, shqiptari kapet në ...

Policia e Riminit, në zbatim të një mandat arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Gjykata e Tiranës e të shpërndarë nga Interpol, ka arrestuar një shqiptar 32-vjeçar, formalisht rezident në Rimini...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: Informuam ambasadorët e huaj mbi dialogun me opozitën jashtë parlamentit, na inkurajuan

Politikë

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: Informuam ambasadorët e huaj mbi dialogun me opozitën jashtë parlamentit, na inkurajuan

OSBE ka mbledhur sërish tryzën për Reformën Zgjedhore dhe Damian Gjiknuri bëri me dije se si pjesë e tryezës së ‘marrëveshjes’ informoi bashkë me Rudina Hajdarin ambasadorët e huaj rreth...

EMRI/ Ja kush është i rrezikshmi që u arrestua në mes të Tiranës

Aktualitet

EMRI/ Ja kush është i rrezikshmi që u arrestua në mes të Tiranës

Një shqiptar me pasaportë franceze, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në Francë, është arrestuar në Tiranë. Bëhet fjalë për 27 vjeçari, Tedi Qirjako i cili u kap në banesën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!