Albin Kurti takohet me kryeministrin maqedon, bisedojnë për situatën politike dhe mundësitë e bashkëpunimit

Hënë, 04 November 2019 18:12

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar sot kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Kurti përmes një shkrimi të bërë në Facebook, ka shkruar se me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kanë biseduar për situatën politike në dy vendet, mundësitë e bashkërendimit të ndërsjellët, raportet midis shteteve në Ballkan dhe çështjet e integrimit evropian, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, Kurti ka bërë të ditur se në takim ishte i shoqëruar nga anëtarja e kryesisë së LVV-së, Fitore Pacolli-Dalipi dhe Liburn Aliu.

Po ashtu, Kurti ka thënë se me Zoran Zaev do të mbetet në komunikim të vazhdueshëm për takime e bashkëpunime në të ardhmen.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!