Vuçiç e pranon: Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj, por jo prej fajit tim

Saturday, 09 May 2020 20:36

Ende mjegull në dialogun Kosovë- Serbi, tensione politike, ndërhyrje nga SHBA- BE si dhe një marrëveshje e fshehtë që po aludohet mes Vuccicc dhe Thaccit prej takimit të tyre të fundit në Shtëpinë e Bardhë.

Por deklaratat e Vuccicc janë tejet kontradiktore. Sot Presidenti serb tha se nuk ka marrëveshje të fshehtë, pra ajo që do të ccojë në ndarje të territoreve.
Më parë Vuccicc pranoi se nuk do të jetë ai që do të firmosë njohjen e Kosovës dhe i propozoi serbëve të zgjedhin një President tjetër nëse duan këtë gjë.

 

Kurse 3 ditë më parë një video në mediat serbe gjatë një intervistë Vuccicc thotë se Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj dhe për këtë fajtor nuk do të jetë ai si President.

 
 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!