Vajzat kosovare gjenden të masakruara nga forcat serbe

Hënë, 23 Prill 2018 18:53
Foto Foto

Masakrat e kryera në Kosovë gjatë luftës me Serbinë janë të shumta.

Edhe pse disa nga krimet e tmerrshme që janë bërë anekënd Kosovës janë të dëshmuara, ende ka ngjarje të tmerrshme që janë “varrosur” me kohën. Së fundmi në mediat kosovare është publikuar një video e dhimbshme, teksa janë gjetur dy vajza të reja nga Kosova, përkatësisht 13 dhe 16-vjeç të masakruara nga forcat serbe.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Abri të Drenicës, dhe në video shihet se si dy banorë të fshatit që prej kohësh kërkonin vajzat, gjejnë trupat e vajzave të mitura, tashmë të masakruara në mënyrë barbare nga serbët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!