Greqi/ Qëllon me armë zjarri drejt Policisë, arrestohet shqiptari

E mërkurë, 25 Prill 2018 18:48

Një shqiptar ka qëlluar me armë zjarri drejt policisë në Kallithea të Athinës.

Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnatës së të martës, kur policia ka marrë një telefonatë se një person “po përgatiste veprime të paligjshme”, raportojnë mediat greke. Efektivë të policisë mbërritën në vendngjarje dhe panë një 32-vjeçar shqiptar, të cilit iu afruan për një kontroll. Ky i fundit, nisi të vraponte teksa pa efektivët që i afroheshin, ndërsa këta të fundit filluan ndjekjen e shqiptarit.

Gjatë ndjekjes, shqiptari, identiteti i të cili nuk bëhet i ditur nga raportimet e medieve helene, në ndjekje e sipër hapi zjarr në drejtim të efektivëve me një tjetër armë zjarri. Nga të shtënat, nuk u shënuan të lënduar.

Shqiptari u arrestua nga policia dhe një hetim ka nisur lidhur me ngjarjen. Por sipas medieve greke, 32-vjeçari nuk po tregohet bashkëpunues, duke heshtur para pyetjeve të hetuesve. Një test balistik do të kryhet mbi dy armët, për të zbuluar nëse janë përdorur në ndonjë krim.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 18:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!