Vuçiç shpall kapitullimin: Duhet të njohim Kosovën

E mërkurë, 25 Prill 2018 20:10

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka pranuar se rruga drejt BE-së varet nga raporti i serbëve me Kosovën.

Këtë deklaratë, ai e bëri para gazetarëve ditën e sotme, kur u pyet në lidhje me deklaratën e tij në Sofje se  “duam të jemi anëtari i pari i ardhshëm i Bashkimit Evropian”.

 “Kjo përcakton të ardhmen tonë, dhe kjo nuk do të thotë se krejt duhet të japim diçka, sepse pak nga ajo ka mbetur, por do të thotë se duhet të gjejmë një zgjidhje racionale dhe se kjo çështje përfundimisht duhet të zgjidhet”, tha Vuçiç.

Vuçiç u shpreh në Nish se kishte paralajmëruar se “do të thonë gjithçka dhe do të gënjejnë, në mënyrë që serbët të mos e themelojnë Asociacionin e Komunave Serbe më 20 prill”, referuar Kosovës zyrtare.

Ai  tha se gjithçka do të bëhet për serbët, por duket se kryeministri serb e ka kuptuar se njohja e Kosovs si shtet i pavarur do ta ‘shpëtojë’ atë nga ndërkombëtarët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!