Ambasadori amerikan në Kosovë i shqetësuar për zhdukjen e policëve në Lepenc

Hënë, 30 Prill 2018 18:25

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur shqetësimin dhe keqardhjen e tij në lidhje me aksidentin dhe për rrjedhojë humbjen e dy policëve të Kosovës.

Delawie, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se përkrahin përpjekjet e të gjitha institucioneve të përfshira në aksionin e kërkim-shpëtimit për dy policët.

“Në emër të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, do të doja të shprehja brengën dhe keqardhjen ndaj Policisë së Kosovës dhe familjeve të prekura, derisa kërkimi vazhdon për policët e humbur pas aksidentit me makinë. Ne përkrahim PK-në dhe FSK-në në përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të gjetur pjesëtarët e PK-së”, ka shkruar Delawie në Twitter.

Të shtunën, rreth orës 21:00, pas një aksidenti të ndodhur në rrugën Hani i Elezit - Kaçanik, dy policë të Kosovës kanë humbur pasi kanë rënë në lumin Lepenc. Kërkimet për ta po vazhdojnë akoma.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas vdekjes së të bijës, Luis Enrique merr vendimin e papritur

Sport

Pas vdekjes së të bijës, Luis Enrique merr vendimin e papritur

Luis Enrique do të rikthehet në krye të kombëtares së Spanjës për Kampionatin Europian, që do të zhvillohet në verën e ardhshme. 5 muaj më parë Enrique dha dorëheqjen nga...

VIDEO/ “Do të të masakrojmë”, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare

Bota Shqiptare

VIDEO/ “Do të të masakrojmë”, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare Albana Azizi, e cila jeton në Zvicër, ka sjellë këngën e saj më të re të titulluar “Sa mirë ta bona”. Mirëpo, duket se pamjet e videoklipit...

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Shëndeti

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Vitamina D është një nga vitaminat e tretshme në yndyra, së bashku me vitaminat A, E dhe K. Kjo vitaminë ka përfitime të ndryshme, të cilat përfshijnë përthithjen e kalciumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!