Një serrë marihuane lëkund karrigen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, prej një viti në objektiv të protestave “Një në pesë…
Prej kohës kur janë certifikuar zgjedhjet nga KQZ, nuk kemi ende një Qeveri të re, edhe pse kjo ishte thënë…
Kosova parasheh përfitime prej disa milionë euro në vit nga shkëputja përfundimtare me sistemin rregullues energjetik të Serbisë dhe bashkimit…
Më shumë se dy e treta e qytetarëve do të votonte për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nëse…
Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të hënën akuzë kundër tre personave për veprën penale “organizimi dhe pjesëmarrja në grup…
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, udhëtoi të hënën për në Hagë, për t’u intervistuar në Prokurorinë e…
Konkluzionet e Komisionit të Venecias për të rishikuar Ligjin për gjuhët dhe shfuqizimin e dygjuhësisë në procedurat gjyqësore ka ndezur…
Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që synonte të bëhej…
Nga Skënder Mulliqi Patën mjaft pushtetet që u shërbyen me propaganda të cilat ishin më shumë paravan për krim dhe…
Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit. Ajo ka një biografi të pasur, duke qenë…
Instituti Demokratik i Kosovës, bëri thirrje të premten, që të arrihet një konsensus i brendshëm politik për bisedimet me Serbinë,…
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se urrejtja patologjike e Aleksandër Vuçiçit ndaj shqiptarëve, po dëshmohet edhe…

Lajmet e fundit

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Aktualitet

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Rastet me virusit vdekjeprurës Ebola janë rritur në Republikën Demokratike të Kongos. Punonjësit e kujdesit shëndetësor mbeten kryesisht larg nga vendet ku gjenden njerëzit e sëmurë, pasi militantët sulmuan kampin e...

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Kronikë

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Duhen edhe pak ditë që të mbushet një vit nga atentati me armë në Bradashesh të Elbasanit ku mbetën të vrarë tre persona, që një tjetër ngjarje e rëndë të...

LSI komenton zgjedhjen e Arben Ahmetajt si ministër i Rindërtimit, Luan Rama: Qytetarët tani do jenë të qetë se Shqipëria do…

Politikë

LSI komenton zgjedhjen e Arben Ahmetajt si ministër i Rindërtimit, Luan Rama: Qytetarët tani do jenë të qetë se Shqipëria do…

Luan Rama, zëvendëskryetari i LSI ka folur sot për vendimin e kryeministrit Edi Rama për ministrin e Shtetit për Rindërtimin si dhe projektligjin e maxhorancës për mediat. Në qëndrimin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!