Bisedimet rreth zgjidhjes së çështjes së emrit, pritet të jetë njëra ndër temat kryesore të mbledhjes së sotme të Këshillit…
Në orët e vona të mbrëmjes, policia në Prizren është njoftuar për një vjedhje të rëndë e cila ishte raportuar…
Në burgun e “Shutkës” në Shkup ka ndodhur një sherr brutale, ku dy të dënuar kanë sulmuar rëndë Kosta Petrov,…
Kancelari Federal i Austrisë Sebastian Kurz (ÖVP) këmbëngul për hapjen e negociatave të shpejta të pranimit në BE me Shqipërinë…
Lidershipi kosovar pret një lajm të mirë nga Brukseli në qershor lidhur me liberalizimin e vizave. Kreu i Kuvendit të…
Në takimin e 15-të Evropës Juglindore që po mbahet në Tiranë ka qenë i pranishëm edhe kryetari i Kuvendit të…
Në takimin që po mbahet në Nju Jork dy ministrat e jashtëm Dimitrov e Kocijas me ndërmjetësim të Nimicit po…
Në një konferencë për shtyp të mbajtur pasi kreu i qeverisë së Kosovës zhvilloi në Vatikan, Haradinaj theksoi se “me…
Nesër në mbrëmje luhet ndeshja e vitit për klube në arenën Europiane, e cila mbyll kompeticionin më të rëndësishëm për…
Një Gjykatë në qytetin e Mitrovicës dënoi me 6 vjet e gjysmë heqje lirie një pjesëtar të komunitetit serb, i…
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, duke komentuar atë që sipas tij, “Kosova nuk i përmbush detyrimet nga Marrëveshja e Brukselit”.…
Sot më 25 maj është organizuar Dita Olimpike në Kosovë. Më parë, Besim Hasani, Presidenti i Kometiti Olimpik deklaroi se…

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!