Një gjykatë në Beograd dënoi shtatë persona me nga 7.5 deri në 11 vjet heqje lirie nën akuzat për financim…
Kreu i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha të hënën që nëse Kosova e Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra…
Gjatë vizitës së sotme në Prishtinë, kryeministri bullgar, Boyko Borissov konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e…
Me siguri të gjithëve ju ka rastisur ta shihni këtë foto, të shkrepur 19 vite më parë nga fotografi boshnjak…
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare, në të cilën do të jenë në rend dite për diskutim…
Përfaqësimi i Kosovës në Samitin e Bashkimit Evropian në Sofje më 16 dhe 17 maj, ishte një nga temat kryesore…
Procesi i votimit për zgjedhjet Presidenciale në Mal të Zi kaloi i qetë në 1200 qendrat e votimit. Të drejtë…
Ekspertë të shoqërisë civile, institute e analistë si nga Kosova edhe nga Serbia janë mbledhur nga fondacioni gjerman Friedrich-Ebert për…
Ndërsa zgjidhja e çështjes së emrit ka hyrë në finale, mediat greke shkruajnë për pazarllëqe të Greqisë me Gjermaninë. Nëse…
Bandat kriminale që veprojnë në Greqi bëjnë më shumë se 100 milionë euro në vit nga krimi, me trafikimin e…
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i ka dërguar urimet më të ngrohta popullit dhe përfaqësuesve të shtetit të…
Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të…

Lajmet e fundit

Drafti i opozitës në KP/Kashau:Sot populli dhe perëndimi janë në anën tonë

Politikë

Drafti i opozitës në KP/Kashau:Sot populli dhe perëndimi janë në anën tonë

  Arben Kashahu, Sekretar për Marrëdheniet ndërkombetare në Partinë Demokratike, ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, ku temë kryesore është drafti i opozitës i propozuar në Këshillin Politik. Në postimin...

Koduzi i përgjigjet Manastirliut: Ministrja gënjen. Plani i prezantuar nga Basha, konkret

Politikë

Koduzi i përgjigjet Manastirliut: Ministrja gënjen. Plani i prezantuar nga Basha, konkret

  Eksperti i shëndetësisë pranë Partisë Demokratike Gazment Koduzi i përgjigjet ministres Ogerta Manastirliut, duke theksuar se ministrja e Shëndetësisë gënjen. Nga ana tjetër, Koduzi u shpreh se plani i prezantuar sot...

‘Je bërë si brekët e Shukriut’/ Maliqi-Ramës: Hyre kastravec dole …

Politikë

‘Je bërë si brekët e Shukriut’/ Maliqi-Ramës: Hyre kastravec dole …

  Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar pas fjalimit të sotëm të kryeminsitrit Edi Rama, i cili hodhi baltë mbi të gjithë, por nuk tha asgjë për keqqeverisjen dhe premtimet e pambajtura. Me...