×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Mbytja e të moshuarës në Durrës, i shoqi: “Më preu krahët”

Saturday, 14 Prill 2018 14:26

Zbardhet dëshmia nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm, kur një 77-vjeçare u gjet e mbytur në pus në banesën e tyre private në lagjen 18 në qytetin e Durrësit.

Dyshohet se e moshuara ka rënë aksidentalisht në pus, referuar dëshmisë së bashkëshortit të saj në polici.

 I moshuari në gjende të rënduar psikologjike ka thënë se jetonin vetëm të dy, e sot si çdo mëngjes e shoqja është ngritur të bëjë punët e shtëpisë. Por duke qënë se prej disa ditësh vuanin nga mungesa e ujit, ajo ka shkuar të mbushë kovën në pus.

 I moshuari ka thënë ndër të tjera se dyshon që të shoqen e ka tërhequr kova drejt pusit, ndërsa ai e ka gjetur pak orë më vonë.

 “E gjeta në mëngjes të mbytur në pus. Kishte nisur të bënte punët e shtëpisë . E thërrisja nëpër shtëpi, kur pashë pusin të hapur mbeta pa frymë”,- tha i moshuari.

Ndër të tjera ai ka treguar se bashkëshortja 77-vjeçare vuante nga diabieti dhe skleroza. “Jetonim të vetmuar, se fëmijët i kemi në emigrim. Më preu krahët”,- ka thënë i prekur i moshuari.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 14.04.2018, rreth orës 08:20, në lagjen Nr.18 Durrës është gjetur nga familjarët e mbytur në pus, në banesën e saj private shtetësia S. M. 77 vjeçe. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 14:31
Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...