×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

E rëndë/ Vetvaret me litar 62-vjeçarja nga Përrenjasi

Saturday, 14 Prill 2018 15:01

Një tjetër vetvrasje ka shokuar mbarë opinion publik në Shqipëri. Një grua nga Përrenjasi i ka dhënë fund jetës mesditën sotme në mënyrë tragjike duke u vetëvarur me litar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:40, në fshatin Rrajcë, Përrenjas, ku shtetësja Xh.R.,62 vjeçe është gjetur e vetëvarur pa shenja jete në kasollen e bagëtive.

Kanë qenë familjarët e të moshuarës ata që kanë konstatuar vdekjen e 62 vjeçares dhe më pas kanë lajmëruar policinë.

Nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor dhe nga eksperti mjeko-ligjor dyshohet se vdekja e gruas është shkaktuar si pasojë e vetëvarjes në litar.

Eksperti mjeko-ligjor gjatë këqyrjes së trupit të viktimës nuk ka konstatuar asnjë shenjë dhune apo dëmtim tjetër përveç atyre të shkaktuara nga vetëvarja në litar.

Policia dhe grupi hetimor në vendngjarje po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...