FOTO/ Pas dhunës ndaj tij, Ismet Drishti takon Ministrin Xhafaj

Diel, 15 Prill 2018 19:14

Një javë më parë gazetari Ismet Drishti është dhunuar dhe lajmi është bërë publik thuajse në të gjitha mediat.

Pas reagimit të tij publik, Drishti duket se e ka vijuar më tej të zbulojë të vertetën, ndërsa është parë këtë të enjte në oborrin e kuvendit duke biseduar me Ministrin Xhafaj, të cilit me sa duket po i shpjegon situatën dhe atë cfarë ka ndodhur.

Kujtojmë që pas deklaratës së policisë se dhuna ndaj gazetarit ishte ushtruar nga një adoleshent, Drishti reagoi ashpër duke thënë se do ta tredhë atë që e ka kishte kryer këtë sulm ndaj tij e duke aluduar se mbas tij qëndronin persona të tjerë.

Xhafa.jpg

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...