Jo punime në mes të vitit, prindër dhe fëmijë kundër ndërhyrjes në shkollën "Gustav Mayer"

E mërkurë, 13 February 2019 22:42

Rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare "Gustav Mayer" në mes të vitit arsimor ka ngritur në protestë prindër dhe fëmijë.

Zhvendosja e mësimit në dy shkolla të tjera është konsideruar e papranueshme prej tyre ndaj kanë paralajmëruar bojkotin e mësimit.

"Ne si prindër kundërshtojmë zhvendosjen e mësimdhënies në mes të vitit mësimor. Ditët në vazhdim do të përshkallëzojmë qëndrimin tonë në lidhje me zhvendosjen.Nuk do ta pranojmë.Mësimi nuk do të zhvillohet nesër".

Largësia e shkollës nga vendi i banimit për prindërit përbën një rrezik për fëmijët.

"Edhe koha, edhe moti, edhe kushtet e sëmundjeve. Llogarite, një prindi ti shkoja fëmija te "Naim Frashëri", një fëmijë te "Drita Pelingu".

Prindërit shprehen se kanë nënshkruar një peticion që do ti drejtohet Bashkisë për shtyrjen e investimeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!