Parashikimi i motit, e hënë 29 prill 2019

Hënë, 29 Prill 2019 08:05

Zonat e ulta do të vijojnë të mbeten nën dominimi e motit të kthjellët, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor paraqiten me vranësira kalimtare. Mesdita do të sjellë shtim të vranësirave në veri dhe zonat lindore duke gjeneruar shira të pakët. Por mbrëmja rikthen sërish kthjellimet në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 24°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor- Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Aktualitet

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda zhvilloi seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë së Redjan Rrajës, i vetmi i arrestuar për atentatin me armë zjarri ndaj prokurorit...

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Aktualitet

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të kërkojë dënimin 21 vitesh burg për biznesmenin Arbër Çekaj, por me gjykim të shkurtuar ai të dënohet me 14 vite. Sipas prokurorisë, Çekaj...

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Aktualitet

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Një kryetare bashkie në Holandë tha se ka mbetur e shokuar nga përmasat e laboratorit të kokainës, të zbuluar në Sint Willebrord. Marjolein van der Meer Mohr tha se ka mbetur...

Sondazh

Nothing found!