E martë 14 Maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Tuesday, 14 May 2019 08:10

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila do të mbajë mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 14 Maj  2019

E Martë dt 14 maj 2019 moti do të vijojë me rreshje shiu  të pasuara me stuhi dhe rrebeshe  në zonën Jugperëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Jugprëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   9/17°C

Zonat e  ulëta 12/22°C

Zonat  bregdetare 12/23°C

E Martë 14 Maj  2019

Kosova për  ditën e Martë dt 14 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 7°C  në mëngjes deri në 18°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkurë 15 Maj  2019

E Mërkurë dt 15 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë  me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

RTSH

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

Aktualitet

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

  Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe iu është dashur të presin dhe një muaj më tepër do të mund të mësojnë nga sot nëse janë fitues. Ndonëse...

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Sondazh

Nothing found!