E mërkurë 5 maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E mërkurë, 15 May 2019 08:30

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e qëndrës me presiont të ulët atmosferik dhe masave ajrore të ftohta arktike të cilat po mban mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë 15 Maj  2019

E Mërkurë dt 15 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme në formën e stuhive dhe rrebesheve. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten të ulëta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   7/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

E Mërkurë 15 Maj  2019

Kosova për  ditën e Mërkurë dt 15 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6°C  në mëngjes deri në 17°C gradë Celcius në mesditë.

E Enjte 16 Maj  2019

E Enjte dt 16 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme në mesditë në formën e stuhive në zonën perëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbetne kostante..

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 11/21°C

RTSH

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

Politikë

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

  Artisti Arben Bajo ka nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ të dikujt që ka kaluar koronavirusin. 53-vjeçari Bajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital dhe i intubuar...