Parashikimi i motit, 25 korrik 2019

E Enjte, 25 July 2019 08:07

Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt Britanikë e cila po kushtëzon  territorin e Shqipërisë me mot të stabilizuar.

Moti për ditën e sotme do të  jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore dhe ato përreth tyre. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  8  m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3  me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë  të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/30°C

Zonat e  ulëta   19/37°C

Zonat  bregdetare  20/34°C 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Aktualitet

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga...

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Show-biz

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Ajo fitoi miliona fansa në rolin e saj si avokatja e guximshme në Sex and the City, por tani Sintia Nikson ka diçka krejt tjetër në mendje. Ajo ka hequr dorë...

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Sport

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat europiane për dy vitet e ardhshme, për shkak të thyerjes...

Sondazh

Nothing found!