'Teknologjia e Rilindjes vetëm për vjedhje'/ Denoncimi: Ja si i gjobit bizneset qeveria

Premte, 02 August 2019 20:46

Biznese dhe qytetarë që gjobiten për shkak se sistemi online i qeverisë nuk punon.

Ky është denoncimi që ka mbërritur në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha nga një bizbnesmen.

Sipas tij, portali e-albania ka dy ditë që nuk punon dhe për shkak të kësaj ai rrezikon të gjobitet.

 

“Teknologjia e narkoshtetit vjedhje dhe vetëm vjedhje! Ja si i gjobit bizneset krye kreu i meduzës dhe ndrikull Falimenti”, shkruan Berisha ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje doktor,

Doja tju tregoja si gjobiten bizneset nga shteti jone dhe sistemet e tyre miliona euro qe nuk funksionojne...kam gjithe diten qe dua te hedh te deklaroj bilancin financiar sepse dhe nje dite afat ka, dhe nqs vonohesh merr menjehere gjobe nga shteti yne i dashur, por ka dy dite qe sistemi e albania sdo tja dije fare sepse milionat e vjedhura per kete sistem duken ketu .... dhe bizneset gjobiten si pasoje e mosfunksionimit te sistemit ... ju pershendes doktor te lutem anonim...Teknologjia e rilindjes vetem vjedhje

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!