19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Diel, 29 Mars 2020 14:01

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi, por nuk iu krye asnjë tampon.
Ai jetonte bashkë me nënë e tij, Clarissa dhe partnerin e saj, Vincenzo në veri të Londrës dhe kishte kërkuar vetë ndihma nga mjekët. Giada, një nga tezet e Lucës tregoi se në fillim u dyshua se ai kishte thjesht një grip të zakonshëm.
“Ai ishte shumë i shëndetshëm. Një javë para vdekjes së tij, Luca kishte ethe dhe kollë dhe të njëjtat simptoma kishin edhe kunata ime Clarissa dhe partneri i saj Vincenzo që jetonin në të njëjtën shtëpi. Dukej si grip: mjeku në Londër i dha nipit tim paracetamol. Por Luca u përkeqësua në 23 mars. Doktori e vizitoi atë në shtëpi dhe i tha që ishte i ri, i fortë dhe se ai nuk kishte pse të shqetësohej për atë grip të keq.”
Të nesërmen, situata u përkeqësua.
“Luca kishte dhimbje gjoksi. Buzët e tij morën një ngjyrë të purpurt. Ata thirrën ambulancën, e intubuan dhe menjëherë e pranuan në kujdes intensiv në Spitalin North Middlesex në Londër. Por pas gjysmë ore, rreth orës 7 të mbrëmjes, Luca vdiq.”
Nëse Luca vdiq nga koronavirusi, ky është vetëm një dyshim. Tezja tjetër e 19-vjeçarit, Romina, thotë se autoritetet kanë kërkuar që t’i bëhet një tampon pas vdekjes.
“Ne nuk dimë asgjë, madje as se ku do ta çojmë trupin e tij, pasi askush nuk e ka parë Lucën që nga ajo mbrëmje e mallkuar. Tani jemi të shqetësuar edhe për mamin dhe partnerin e saj sepse ato vazhdojnë të kenë të njëjtat simptoma si Luca.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!