Veliaj sfidon dyqanet e "Fast Food"-eve, të tjera kioska po mbijnë si kërpudha pas shiut

E mërkurë, 18 Prill 2018 19:39

“Pastroi” rrugët e kryeqytetit nga shitësit ambulantë me anë të Policisë Bashkiake dhe ngriti bizneset e “miqve” të tij, kjo është akuza që i është bërë që prej qershorit të vitit të kaluar kryetarit të bashkisë, Erion Veliaj.

Ndërkohë prej fillimit të këtij viti janë shtuar në masë kioskat në Tiranë, të cilat kanë zëvendësuar shitësit e vegjël ambulantë duke i hedhur në mes të katër rrugëve.

Një tjetër kjoskë ka mbirë si kërpullë pas shiut në një nga zonat më atraktive të kryeqytetit.

Ajo është vendosur në hyrje të “Parkur Rinia”. Nga fotoja shohim se kryebashkiaku Erion Veliaj ka vendosur që të hapë kioska me produkte ushqimore në sheshet kryesore të qytetit, duke sfiduar bizneset e shumë qytetarëve që kanë kioska të ngjashme apo dyqane të vogla.

Pas atyre kioskave ku shiten ujë, lëngje dhe disa produkte të tjera konsumi, të cilat Veliaj ia ka dhënë një kompanie private, së fundmi po monton edhe kioska me produkte ‘fast food’-i.

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 20:24
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...