×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Elbasan, ujërat e zeza bashkohen me të bardha/ Bashkia refuzon të përgjigjet

E mërkurë, 18 Prill 2018 21:30

Rreth 30 familje në Bradashesh të Elbasanit të cilët jetojnë në lagjen e njohur ndryshe “Uzina e 12-të” ankohen se ujërat e bardha janë bashkuar me të zezat, duke rrezikuar shfaqjen e ndonjë epidemie. 

Tashmë që temperaturat kanë nisur të rriten dhe para kemi stinën e verës rreziku është edhe më i madh në lagjen “Uzina e 12-të” në Bradashesh të Elbasanit. Situata paraqitet më problematike për familjet e kateve të para dhe ata që kanë shtëpi përdhese. Qytetarët theksojnë:

Për këtë problem i jemi drejtuar Njësisë Administrative dhe Bashkisë, por deri më tani nuk kemi marrë asnjë përgjigje pozitive.

Qytetarët e Elbasanit

Ndërkohë ashtu siç duket nga pamjet situata është serioze, ndërsa zona kundërmon erë të rëndë.

Pak më tutje gjendet zona e kantierit të prodhimit. Këtu kanalizimet e ujërave të zeza nuk ekzistojnë fare.

Qytetari i Elbasanit

Në lidhje me shqetësimin e banorëve, Report TV u interesua në ndërmarrjen e ujësjellës-kanalizimeve në bashkinë e Elbasanit, por ky institucion refuzon të jap përgjigjen.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...