Tragjedia në autostradën bullgare çon Kryeministrin Janev në vendngjarje, ndër viktimat, 12 fëmijë!

Tuesday, 23 November 2021 08:35

 

Një gabim i shoferit ose një mosfunksionim teknik i papritur i autobusit janë arsyet e mundshme për aksidentin, ku humbën jetën të paktën 46 persona dhe u plagosën shtatë, tha drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar Bullgar, Borislav Sarafov.

Ai bëri të ditur se në autobusin e djegur ndodheshin 52 pasagjerë, 12 prej të cilëve janë fëmijë.

Nga të dhënat e para mësohet se nuk ka shtetas bullgarë.

 

Ministri i Brendshëm bullgar Bojko Rashkov, i cili ishte në vendin e ngjarjes me kryeministrin Stefan Janev, tha se shkaku do të sqarohet në detaje gjatë hetimit.

 

'Ngjarja është e rëndë dhe jo të gjithë mund ta durojnë atë. Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë. Është e vështirë të përcaktohet se sa njerëz ka dhe kush janë ata', tha Rashkov.

'Gardhi mbrojtës në autostradë është shkatërruar nga autobusi dhe ka shumë mundësi që zjarri të ketë ndodhur në kontakt të autobusit me gardhin mbrojtës', tha Rashkov

Modifikuar më Tuesday, 23 November 2021 08:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...