Tragjedia në Vlorë, dëshmitarja: Dëgjova zhurmë dhe dola ta ndihmoja, por ...

Premte, 26 November 2021 15:12

 

Një tjetër banore e lagjes Pavarësia 2 në Vlorë ka dhënë detaje për ngjarjen e rëndë sot në Vlorë.

Gruaja që jetonte në katin e parë të pallatit ku ndodhi ngjarja tragjike, tregon se kishte dëgjuar zhurmë dhe kishte dalë për ti dhënë ndihmë.

Ajo shprehet se nuk e njihte vajzën dhe nuk e kishte parë duke u ngjitur.

 

‘Hapa derën se dëgjova zhurmë. Fëmijën nuk e pashë se kush e mori. I mata pulsin vajzës, nuk kishte shenja, i hodha ujë, nuk më dha asnjë shenjë. E mbulova me batanije pastaj’, tregon banorja për SYRI TV.

 

E pyetur nga gazetarët nëse vajza ishte e pallatit apo e lagjes, ajo shprehet se nuk e njihte fare.

‘Nuk e njihnim fare, nuk e dija që ishte vajza e doktorit.

Vetëm zhurmën dëgjova dhe dola. Pashë vetëm atleten e fëmijës’, tregon gruaja për gazetarët

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...