Masakra në Don Bosko/ Hetuesit, kontrolle në banesën e Edmond Crrojt

E Enjte, 06 Janar 2022 10:29

 

Që në momentet e para pas ngjarjes në “Don Bosko”, grupi hetimor ka nisur verifikimet për Edmond Crrojn, i cili u përcaktua si shënjestër e atentatit mbrëmjen e të martës.

Për këtë ka patur kontrolle në banesën e tij, por edhe të viktimës Erion Çelës që ndodhet në Maminas, si dhe të paktën në dy biznese të tij shumë pranë vendit të ngjarjes, një tabakino dhe një qendër estetike.
Deri më tani, pavarësisht se kontrollet kanë nisur menjëherë për gjetjen e ndonjë sendi të kundraligjshëm, nuk ka të dhëna për diçka që mund të ndihmonte hetuesit apo të ngrinte ndonjë akuzë

Ndërkohë, policia po heton rreth aktivitetit me të cilin është marrë Edmond Crroj kohët e fundit, duke qenë se më herët është proceduar në dy shtete të Bashkimit Europian, dhe njëra nga akuzat ka qenë ajo e përfshirjes në trafikun e drogës

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...