'Nata është e jona'/ Aktivistet djegin sutjenat para Kryeministrisë, në shenjë proteste për 8 Marsin

Premte, 08 Mars 2024 22:56

Si rrallë herë në Tiranë, 8 Marsi është shënuar edhe me protesta, përveç festave dhe evenimenteve të ndryshme për Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Një grup aktivistesh kanë marshuar mbrëmjen e sotome nga Qyteti Studenti drejt Kryeministrisë duke kënduar dhe me parrulla për respektimin e të drejtave të grave.

Në këtë protestë nuk kanë munguar as simbolet e komunitetit LGBTQ+. 

 

Protesta ka kulmuar me ndalimin e aktivistëve para godinës së Kryeministrisë, ku në shenjë proteste kanë djegur në zjarr brenda një tenxhereje reçipetat.

 
Modifikuar më Premte, 08 Mars 2024 22:57
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...