Presidenti Meta mesazh ngushëllimi, pas ndarjes nga jeta e Liri Belishovës

Tuesday, 24 Prill 2018 10:23

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një mesazhi ngushëllimi ka shprehur mirënjohjen për figurën e Liri Belishovës, e cila u nda nga jeta ditën e djeshme

Presidenti Meta e konsideroi znj. Belishova si një nga ato figura që u frymëzuan nga idealet e lirisë. Liri Belishova u nda nga jeta mbrëmë në moshën 92-vjeccare. Ajo njihet si një nga drejtueset e Partisë Komuniste si dhe e përndjekur nga diktatura.

“Nderim për atë dhe të gjithë të rejat që u frymëzuan me idealet e lirisë duke iu bashkuar me guxim e idealizëm Luftës Antifashiste për çlirimin e vendit. Ato lanë bankat e shkollave për të realizuar idealet e tyre të cilat për fat të keq u prenë në mes dhe shumë prej tyre u bënë viktima të një persekutimi çnjerëzor të pabesueshëm ,duke përjetuar tragjedi personale dhe familjare”, thuhej ndër të tjera në mesazhin e ngushëllimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...