Presidenti Meta mesazh ngushëllimi, pas ndarjes nga jeta e Liri Belishovës

Tuesday, 24 Prill 2018 10:23

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një mesazhi ngushëllimi ka shprehur mirënjohjen për figurën e Liri Belishovës, e cila u nda nga jeta ditën e djeshme

Presidenti Meta e konsideroi znj. Belishova si një nga ato figura që u frymëzuan nga idealet e lirisë. Liri Belishova u nda nga jeta mbrëmë në moshën 92-vjeccare. Ajo njihet si një nga drejtueset e Partisë Komuniste si dhe e përndjekur nga diktatura.

“Nderim për atë dhe të gjithë të rejat që u frymëzuan me idealet e lirisë duke iu bashkuar me guxim e idealizëm Luftës Antifashiste për çlirimin e vendit. Ato lanë bankat e shkollave për të realizuar idealet e tyre të cilat për fat të keq u prenë në mes dhe shumë prej tyre u bënë viktima të një persekutimi çnjerëzor të pabesueshëm ,duke përjetuar tragjedi personale dhe familjare”, thuhej ndër të tjera në mesazhin e ngushëllimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

Lifestyle

11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

Sipas një studimi të famshëm ekzistojnë 16 lloje të ndryshme personaliteti, të ndara në katër kategori. Rreth 98% e njerëzve kanë një nga 15 llojet e parë, ndërkohë 2% kanë...

Monumentet e tre vëllezërve Jasharaj vendosen më 28 Nëntor në Drenas

Bota Shqiptare

Monumentet e tre vëllezërve Jasharaj vendosen më 28 Nëntor në Drenas

Komuna e Drenasit dhe e Skenderajt, nën kujdesin e Presidencës së Kosovës, vendosin me 28 Nëntor shtatoret e tre heronjve, Shaban, Hamëz dhe Adem Jashari në sheshin "Fehmi Lladrovcki". Zbulimi i...

E tmerrshme/Vdiq në sallën e operacionit duke zmadhuar të pasmet, kirurgu s’mban përgjegjësi

Lifestyle

E tmerrshme/Vdiq në sallën e operacionit duke zmadhuar të pasmet, kirurgu s’mban përgjegjësi

Një vajzë 29-vjeçare ndërroi jetë pasi zmadhoi të pasmet për 8.400 dollarë. Në seancën gjyqësore të mbajtur ditën e djeshme, u tha se kirurgu e kishte njoftuar që procedura ishte...

Sondazh

Nothing found!